Borna Ćorić u drugo kolo preko šestog nositelja turnira

Mladom hrvatskom tenisaču trebao je sat i 23 minute za trijumf nad Jeremyjem Chardyjem.

Borna Ćorić napravio je iznenađenje u prvom kolu ATP 250 turnira u portugalskom Estorilu. Hrvatski Davis Cup reprezentativac svladao je 32. tenisača svijeta i šestog nositelja turnira, Jeremyja Chardyja rezultatom 6:2, 6:4.

Za to mu je trebalo samo sat i 23 minute u kojima je četiri puta oduzimao servis Francuzu. Prvi set bio je jednosmjerna ulica od samoga početka, 18-godišnji hrvatski tenisač dva je puta oduzimao servis Chardyju za sigurnih 6:2.

U drugom setu prvo je nadoknadio zaostatak od 1:3 da bi potom kod rezultata 4:4 ponovno oduzeo servis protivniku i sigurno odservirao za ulazak među 16 najboljih.

Bio je to drugi međusobni susret Chardyja i Ćorića koji je ostvario prvu pobjedu nakon poraza na startu ovogodišnjeg Australian Opena gdje je poražen sa 3:1 u setovima.

Sljedeći protivnik 55. tenisaču na ATP ljestvici biti će pobjednik susreta između domaćih igrača Ruija Machada te Joaoa Souse.