Ćorić odveo Hrvatsku u četvrtfinale Davis Cupa

Pobjedom protiv Belgije 3:2 Hrvatska Davis Cup reprezentacija plasirala se u četvrtfinale Svjetske skupine. Pobjednički bod donio je Borna Ćorić koji je svladao Kimmera Coppejansa rezultatom 7:6 (5), 6:2, 6:2.

Nakon poraza Marina Čilića koji Hrvatskoj nije uspio donijeti konačnu pobjedu, odluka o pobjedniku pala je na Bornu Ćorića. U dvoboju s Belgijancem koji je na ATP ljestvici 75 mjesta lošiji od našeg tenisača, odlučio je prvi set koji je Ćorić dobio u tie-breaku čime je srušio Coppejansovu sigurnost. Nakon toga je s lakoćom dobio i druga dva seta.

Iako je u prvom setu imao puno pogrešaka, Ćorić je oduzimanjem servisa Belgijancu za 2:1 i 4:1 u drugom setu i ranim breakom kod 1:1 u trećem setu koji je odmah potvrdio još jednim za vodstvo od 5:2, pokazao kvalitetu i odveo Hrvatsku u plasman među osam najboljih.

Za razliku od njega, Marin Čilić izgubio je od Belgijanca Davida Goffina rezultatom 6:4, 6:4, 3:6, 7:5. Čilić je pokazao svoje loše izdanje s puno pogrešaka i bez čvrstoće u servisu. Loš postotak ubačaja prvog servisa nastavio se i u drugom setu, a kada je Belgijanac kod 1:1 napravio jedini break u setu, Čilić nije stigao ni uzvratiti pa je Goffin poveo 2:0 u setovima.

Ćilić je u trećem setu igrao puno bolje pa je u šestom gemu oduzeo Belgijancu servis za vodstvo od 4:2 te je, nakon što kod 5:3 nije iskoristio set loptu na Goffinov servis, uspio smanjiti rezultat na 2:1.

Četvrti set nije donio break sve do osmog gema kada je Goffin vodio 4:3. Čilić na svom servisu nije uspio spasiti četvrtu break loptu pa je to bila prilika za Belgijanca da svojim servisom završi meč. No, s dva odlična forhenda Čilić se vratio. Spas nije dugo potrajao jer je kod 6:5 Goffin napravio ključni break i završio meč u svoju korist.

Zahvaljujući Ćorićevom bodu Hrvatska je u Liegeu pobijedila Belgiju 3:2 te će u četvrtfinalu sredinom rujna igrati u gostima kod SAD-a.