Ćorić poražen nakon još jednog maratona u Wimbledonu

Andreas Seppi (25) (Ita) vs Borna Ćorić: 4:6, 6:4, 6:7 (3), 6:1, 6:1.

Borna Ćorić/Foto: Gettyimages

Borna Ćorić u drugom se kolu oprostio od glavnog ždrijeba Wimbledona. Njega je za tri sata i 32 minute pobijedio 25. nositelj turnira, Talijan Andreas Seppi.

Hrvatskom tenisaču, 18-godišnjem Ćorić bio je dovoljan jedan break u prvome setu kako bi odmah na početku poveo protiv favoriziranog Talijana. No, s dva oduzeta servisa Seppi vraća stvari na početak u drugom setu u kojemu Ćoriću jedan break nije bio dovoljan da osigura barem 13. igru.

U trećoj dionici Seppi se odmah na početku odvojio rezultatom 4:0, no Ćorić s dva uzastopna breaka dolazi do 4:3 i odmah u sljedećoj igri ispušta svoj servis. Ipak, nekako se Ćorić uspio spasiti i odvesti set do tie-breaka kojeg trijumfalno odnosi s visokih 7:3.

Iduća dva seta za samo 51 minutu dobio je Talijan za pobjedu i plasman u treće kolo. Nakon pobjede nad Stahovskim koja mu je bila druga u karijeri na travnatoj podlozi, Ćorić se okreće ATP turnirima u Umagu i Hamburgu 20., odnosno 27. srpnja.