Ćorić poražen u četvrtfinalu Madrida!

Borna Ćorić/ Foto: HINA

Borna Ćorić nije se uspio plasirati u polufinale jakog ATP turnira u Madridu. Nakon senzacionalne pobjede nad Murrayom, mladi hrvatski reket nije uspio pronaći snagu i koncentraciju za četvrtfinalni meč. Bolji je sa 2:0 u setovima (6:1 6:4) bio deveti igrač svijeta, Austrijanac Dominic Thiem.

Kod rezultata 1:2 u prvom setu Borna gubi svoj servis. No, u idućem gemu sjajnim returnima dolazi do 40:0 i mogućnosti re-breaka. Thiem osvaja 5 poena zaredom i dolazi do prednosti 1:4. Nakon toga Borna i na svoj servis ima tri gem lopte, no ponovno ih ne uspijeva iskoristiti i poklanja protivniku gem i servis za meč. Thiem je siguran na svom servisu i uzima prvi set.

U drugom setu odlučivale su nijanse. Kod rezultata 3:3 Borna je imao dvije šanse za osvajanje gema, a spasio je i dvije break lopte. Treću ipak nije mogao, i Thiem je došao do breaka vrijednog pobjede. Do kraja je Austrijanac uspješni priveo meč kraju.

Sve u svemu, Ćorić može ocijeniti turnir uspješnim, tim više što je u žrijeb uletio kao lucky loser.

U polufinalu Thiem će igrati protiv Cuevasa, dok se u drugom sastaju Đoković i Nadal.