Ćorić rutinski do drugog kola u Nici

Borna Ćorić sigurno je prošao do drugog kola u Nici...

Mladi hrvatski tenisač Borna Ćorić plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Nici pobjedom nad Australcem Samom Grothom s rezultatom 7:5, 6:3.

Ćorić nije imao većih problema protiv 73. igrača svijeta, koji je ove godine upisao šest pobjeda i deset poraza (naspram Ćorićevih 10/12). Groth očito nema previše sreće protiv hrvatskih tenisača, prije desetak dana pobijedio ga je u drugom kolu turnira u Južnoj Koreji i Franko Škugor.

Borna je u prvom setu propustio iskoristiti čak šest break prilika prije no što je konačno uspio oduzeti protivniku servis u jedanaestoj igri te sigurno osvojiti prvi set rezultatom 7:5. Drugi set odigrao je mladi Hrvat još bolje, protivniku nije dopustio praktički niti gram šanse, a meč je konačno prelomio pri rezultatu 3:3.

U sljedećem kolu Ćorića čeka bolji iz dvoboja Tomica i Mine.