Ćorić sjajnom igrom do drugog kola Umaga

Borna Ćorić pobijedio je Marcela Granollersa za plasman u sljedeću rundu Umag Croatia Opena...

Borna Ćorić/Foto: Gettyimages

Hrvatski tenisač Borna Ćorić odlično  je počeo svoj put na Umag Croatia Openu. Španjolac Marcel Granollers nije bio dostojan protivnik mladom talentu, najbolje rangiranom hrvatskom tenisaču u Stella Marisu, te je poražen rezultatom 6:3 i 6:3.

Osamnaestogodišnjak je svog jedanaest godina starijeg suparnika prvi put ‘šokirao’ u trećoj igri prvoga seta, uzevši break te smireno održavši prednost od kraja. U drugom je setu sve bilo izjednačeno do rezultata 3:3, kad je Ćorić krenuo u seriju, nanizao tri uzastopna gema i okončao meč u svoju korist.

“Nije bilo lako, uvjeti za igru bili su teški zbog vrućine, ali imao sam osjećaj da držim meč u svojim rukama. Krenuo sam agresivno i tako igrao do kraja”, rekao je Zagrepčanin, kojega u sljedećem izazovu čeka Slovenac s britanskom putovnicom Aljaž Bedene, koji je na svojoj premijeri pobijedio još jednog Hrvata, Matu Delića.

“Gledao sam njihov meč i sigurno je kako neće biti ‘šetnje’. Bedene jako dobro servira i trebao bi to biti zanimljiv meč”, zaključio je.

Ostao je Borna ujedno i jedini hrvatski predstavnik u Stella Marisu, jer u prvome kolu poražen je i posljednji domaći tenisač, Toni Androić. Androić je igrao protiv Portugalca Joaoa Souse te nakon samo sat vremena igre izgubio s 2:6 i 1:6.