Coupe de France : Trećeligaš šokirao Auxerre,rapsodija Marseillea,PSG rutinski!

Odigrane su tri utakmice osmine finala francuskog Kupa.

Les Herbiers je šokirao nekadašnjeg prvoligaša Auxerre pobjedom od 3-0 na gostujućem terenu.Trećeligaš je izbacio četverosrtukog osvajača francuskog kupa,i momčad koju vrijedi pet puta više.Rocetheau je doveo goste u vodstvo s bijele točke, na 0-2 povisio je Gboho,a konačan rezultat postavio je Flochon u 79.minuti.

Iznenađenje nije dozvolio Marseille,koji je sa čak 9-o isprašio Bourg.Od deset udaraca u okvir, devet ih je završilo u mreži.Ocampos i Mitroglou su zabili hat-trick, a po jedan pogodak dodali su Payet,Gustavo i NJie.

Pariz je rutinski savladao Sochaux na krilima Di Marie.Poveo je PSG već u prvoj minuti preko sjajnog Argentinca,no u 13. Sochaux izjednačuje preko Martina.Ipak,Cavani u 28.donosi Parižanima prednsot s kojom su otišli na odmor.U drugom dijelu Di Maria je sa dva nova pogotka zapečatio sudbinu Sochauxa.Zanimljiva situacija desila se u sudačkoj nadoknadi.Trapp je isključen,a pošto je Emery iskoristio sve izmjene na gol je morao igrač.Odluka je pala na Danija Alvesa,koji ipak nije imao posla na golu,budući da je sviran kraj pola minute nakon što je stao među vratnice.