Croatia cup: Hrvatske rukometašice poražene od Njemačke

Croatia Cup rukometašica, 2. kolo: Hrvatska - Njemačka 20:26 (10:10)

HRVATSKA: J. Grubišić, Tatari 3, Kožnjak 1, Benko 2, T. Grubišić 2, Gaće, Mićijević, Žderić, Elez 1, Penezić 1, Jelčić, Ježić, Sokač 7, Milanović Litre 1, Gugić, Djono, Marić 1, Bašić 1.

NJEMAČKA: Zapf 1, Klein, Augsburg, Muller 5, Loerper 1, Schulke, Minevskaja 4, Naidzinavicius, Woltering, Steinbach 3, Althaus 1, Nadgomaja, Muller 1, Huber 7, Geschke 3, Wohlbold

Sedmerci: Hrvatska 6 (4), Njemačka 4 (3).

Isključenje: Hrvatska 10, Njemačka 10 minuta.

Hrvatske rukometašice poražene su od Njemačke u drugom kolu Croatia cupa u Umagu. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, Njemačka se na otvaranju drugo dijela odvojila serijom 3:0 (10:13) i izabranice Vladimira Canjuge nisu se više uspjele približiti. U 18 minuta drugog poluvremena Njemačka je postigla 14, a Hrvatska samo pet golova. Njemačka je u završnici usporila, a hrvatske rukometašice ublažile poraz. Odlična je bila i Katija Schulke na golu Njemačke skupivši 19 obrana, dok su Jelena Grubišič i Ivana Jelčić zajedno imale devet obrana.

Niti jedna ekipa u prvom dijelu nije imala više od dva gola prednosti. Hrvatska je dobro krenula u utakmicu (2:0, 3:1, 4:2). I onda je Hrvatska kod 4:2 u devetoj minuti stala, izabranice Vladimira Canjuge nisu postigle gol 12 minuta. Njemačka je napravila seriju 6:0 za vodstvo 8:6. Niz su prekinule Sokač i Penezić (8:8). Na poluvrijeme se otišlo s 10:10, a onda su Njemice ubacile u višu brzinu.