Crvena Zvezda pobjedom nad Cedevitom u Zagrebu osvojila ABA ligu

Cedevita je i u trećem susretu finalne serije ABA lige poražena od Crvene Zvezde, gosti su u Zagrebu uvjerljivo slavili 61:77 i time osvojili naslov.

Cedevita nažalost niti u trećoj utakmici finalne serije nije uspjela svladati Crvenu Zvezdu. Gosti su u Zagrebu slavili uvjerljivih 61:77 te tako osvojili ABA ligu za sezonu 2016./17.

Beograđani su bez poraza riješili finalnu seriju 3-0 te tako potvrdili status apsolutnog favorita lige. U regularnom dijelu sezone upisali su tek jedan poraz uz 25 pobjede dok su u doigravanju doživjeli tek poraz u Podgorici kod Budućnosti u polufinalu. Ovim naslovom i definitno su osigurali nastupu Euroligi i iduće sezone. S druge strane Cedevita osakaćena ozljedama važnih igrača nije uspjela stići niti do jedne pobjede, a kamoli do iznenađenja u ovoj seriji. Niti Zvezda večeras nije bila u punom sastavu, bio je ozlijeđen startni razigravač Jović dok kod Cedevite ponovno nije bilo BoatrightaArapovića.

Gosti su puno bolje ušli u susret, već u trećoj minuti vodili su visokih 0-8 te lagano kontrolirali početak utakmice. Cedevita se krajem četvrtine uspjela malo približiti te na prvu pauzu odlaze s rezultatom 18:22 na semaforu. Druga dionica bila je u egalu prvih pet minuta, a onda opet veliku seriju radi Crvena Zvezda. Vodstvo Cedevite 33:30 serijom 13-0 okreću u prvo dvoznamenkasto vodstvo na utakmici, a na predah odlaze sa 39:46. Najefikasniji su na poluvremenu bili Amerikanci, kod Cedevite James s devet, a kod Zvezde Wolters i domaći Simonović s po sedam poena.

Presudnu razliku napravili su gosti početkom treće četvrtine. Tada ponovno bježe na dvoznamenkastu razliku serijom 7-0 odmah na početku, a u 26. minuti bilo je i šesnaest poena razlike, 44:60. Nakon toga za Cedevitu više nije bilo povratka u utakmicu. U posljednjoj dionici prednost gostiju je samo rasla do najvećih +23 pri rezultatu 53:76 tri i pol minute prije kraja dvoboja. Na kraju je Zvezda malo prikočila pa se Cedevita vratila na konačnih 61:77, nešto blaži, ali i dalje vrlo težak poraz. Gosti su do pobjede stigli sasvim zasluženo, bili su bolji u svim segmentima igre i pokazali da su najbolja momčad u regiji. Može im se samo čestitati na sjajno sezoni i ponovnom osvajanju lige.

Na kraju je kod Cedevite najbolji bio nedovoljno spremni Toni Katić s 12 poena, James je ostao na onih devet iz prvog dijela, a Marko Tomas ubacio je osam. Kod Zvezde s najviše poena završio je Thompson, ubacio je 14 uz savršeni šut iz igre. Poen manje imao je Simonović dok je Wolters ubacio 11 poena. Jenkins je imao osam poena, ali i osam asistencija. Zvezda je puno bolje šutirala iz svih pozicija te dobila bitku u skoku što su uglavnom ključne borbe za dobivanje ovakvih utakmica. Stranci Crvene Zvezde Wolters i Jenkins, koji je proglašen za MVP-ja finalne serije, pokazali su se i kao najbolji igrači u seriji dok kod Cedevite nažalost nitko nije imao pravu konstantu.