Crystal Palace izbacio Manchester City iz borbe za naslov

Crystal Palace 2:1 Manchester City

Yaya Toure/Getty Images

Manchester City je vjerojatno izgubio bitku u obrani prošlogodišnjeg naslova na Selhurst Parku u Londonu. Bilo je 2:1 za domaći Crystal Palace koji je slavio golovima Murraya i Puncheona, dok je počasni pogodak za Građane postigao Yaya Toure.

Upravo se Yaya Toure uz Argentinca Sergia Aguera pošteno napromašivao u gostujućem porazu koji je City od vodećeg Chelseaja udaljio za devet bodova uz utakmicu više. Nakon prvih trideset minuta igre u kojima je City dominirao i promašivao svoje prilike, izrodila se prilika za Palace koji dolazi do vodstva u 34. minuti preko Glenna Murraya.

Bio je to Murrayu peti pogodak u posljednjih pet dvoboja. Do odmora nije bilo prevelikih uzbuđenja, ali je zato u 47. minuti domaćin podebljao svoje vodstvo i ostavio City miljama daleko od naslova. Zabio je Jason Puncheon iz slobodnog udarca sa 20-ak metara koji također igra u životnoj formi. On je pak na zadnjih pet dvoboja postigao četiri pogotka.

Do kraja je City ublažio poraz pogotkom Yaye Tourea koji je zakucao loptu u mrežu sa ruba šesnaesterca. Prije njega čistu je priliku imao Fernandinho, ali se na crti ispriječio Ward i odbio loptu u korner.

Bila je ovo prva pobjeda Crystal Palacea nad Manchester Cityjem u njihovom osmom međusobnom dvoboju. Zanimljiva je činjenica kako je menadžer domaćih Alan Pardew koji je ove sezone uz Palace vodio još i Newcastle svojim ekipama donio 48 bodova, dok su one bez njega osvojile mizernih 26 bodova.

Trenutno se City nalazi na četvrtom mjestu sa devet bodova manje od vodećeg Chelseaja, dva boda manje od drugog Arsenala i bodom manje od gradskog rivala i sljedećeg suparnika Manchester Uniteda.