Čudesna Ana Konjuh pobijedila 9. igračicu svijeta za osminu finala Wimbledona!

Ana Konjuh u četvrtom kolu Wimbledona!

Fantastična Ana Konjuh plasirala se u osminu finala Wimbledona. Mlada hrvatska tenisačica u trećem kolu srušila je devetu tenisačicu svijeta Dominiku Cibulkovu s 2:1 u setovima ( 7:6, 3:6, 6:4) u meču koji je trajao dva sata i 38 minuta.

Konjuh je u prvom setu čak dva puta gubila servis, ali uspjela se vratiti i osvojiti set sa 7:6. Konjuh je slabo krenula u drugi set,  Cibulkova je znala iskoristiti neke pogreške naše tenisačice i izjednačila na 1:1 u setovima. U odlučujućem setu gledali smo fantastičan tenis Ane Konjuh, naša tenisačica imala je 4:0, Cibulkova se pokušavala vratiti i preokrenuti meč, ali naša tenisačica to nije opustila i privela je set i meč kraju sa 6:4.

Sjajan rezultat mlade Ane Konjuh. Sa samo 19 godina blizu je uspjeha karijere. Konjuh će u osmini finala igrati protiv bolje iz susreta  Naomi Osake  i Venus Williams.