Čudesni Bogdanović i ‘banana’ Šarića za veliku pobjedu protiv Španjolske

Hrvatska košarkaška reprezentacija pobijedila je 72:70 aktualnog prvaka Europe Španjolsku!

U zadnjim trenutcima utakmice, Pau Gasol se okrenuo na polaganje kojim bi izborio produžetak, ali nešto  se pitalo i Darija Šarića, koji je sjajnom blokadom spriječio Gasola.

Na kraju su slavili naši košarkaši kao da smo zlatni. Ali zasluženo slavlje, ipak je Hrvatska pobijedila prvake Europe i kandidata za medalju na OI.

Hrvatska nije odigrala utakmicu za pamćenje. U prvom poluvremenu utakmice to je izgledalo jako loše, i Španjolci su dizali svoju prednosti. Na poluvremenu Gasol i društvo imali su +6. Dvije sekunde prije kraja, ukazao se Hezonja i sjajno pogodio za tri, i nakon toga se otišlo na odmor.

U drugom dijelu kao da je nova Hrvatska izašla na parket. Bogdanović i društvo su se probudili i polako stizali Španjolce.

Početkom posljednje četvrtine Hrvatska je zaigrala još agresivnije u obrani, a to je donijelo i nekoliko laganih koševa iz kontre. Pogodili smo i poneku tricu, što nikako nismo mogli napraviti u ranijem razdoblju igre i u 34. minuti smo imali vodstvo – 57:56. Nakon toga se igralo ‘koš na koš’, a doktor Simon 17 sekundi prije kraja utakmice s linije slobodnih bacanja diže rezultat na 71:67. Nikola Mirotić uzvraća tricom, Šarić pogađa jedno od dva bacanja, a nakon dobre obrane na inicijalnom posljednjem napadu Španjolske, lopta je došla do Gasola i okrenuo se prema košu i ‘popio’ bananu od Šarića.

Najbolji kod naših bili su Bogdanović s 23, Planinić je dodao 11, Simon 10, Ukić 8, Bilan 6, Hezonja i Sarić 5, a Babić 4 koša.