Dabrowski/Bopanna pobjednici mješovitih parova

Source: French Open Twitter

Kanađanka Gabriela Dabrowski i Indijac Rohan Bopanna  su pobjednici ovogodišnjeg Roland Garrosa u konkurenciji mješovitih parova. U finalu su bili bolji od Njemice Anne-Lene Groenefeld i Kolumbijca Roberta Faraha s tijesnih 2-6, 6-2 i 12-10.

Imali su Groenefeld/Farah sve u svojim rukama. Prvi set su uvjerljivo dobili sa 6-2, a u drugome setu su poveli 2-1 s prednošću breaka. No, to im nije bilo dovoljno za osvajanje titule. Dabrowski/Boppana su munjevito uzeli pet gemova u nizu te tako izborili super tie-break u kojemu su ponovno Groenefeld/Farah imali svoje prilike, pogotovo pri rezultatu 9-7 kada su imali dvije vezane meč lopte. Dabrowski/Bopanna su uspjeli sve spasiti i na kraju slavili sa 12-10.

Spomenimo kako su upravo oni uspjeli pobijediti našeg Ivana Dodiga i Saniu Mirzu u četvrtfinalu.

Danas su na rasporedu još ženska polufinala u kojima će na centralnom terenu nastupiti Ostapenko – Bacsinszky te Halep-Pliskova.

Odigrat će se i jedno muško polufinale parova u kojemu će snage odmjeriti Verdasco/Zimonjić protiv Gonzaleza/Younga.