Damir Burić ostvario pobjedu u debiju na klupi Hajduka

Nogometaši Hajduka u prvoj pripremnoj utakmici ove sezone pobijedili su Domžale rezultatom 3:1.

{$alt}
Andrija Balić/ Foto: Miro Gabela / hajduk.hr

U dvoboju igranom u Slovenskoj Bistrici koji je igran iza zatvorenih vrata Hajduk je pobijedio Domžale rezultatom 3:1 čime su igrači priskrbili svom novom treneru prvu pobjedu na klupi Hajduka.

Iako je dvoboj igran bez gledatelja, 50-ak pripadnika Torcide ipak je iza žice pratilo dvoboj Hajduka i Domžala u kojemu je Damir Burić na teren poslao Grbića na vratima, Mikanovića, Milovića, Nižića i Pejića u obrani, Balića, Caktaša, Malokua i Vlašića u veznom redu i Bencuna te Maglicu u vršku napada.

Iako je Hajduk na početku dvoboja imao inicijativu pokušavši udarcima Mikanovića i Bencuna iz daljine, prve su povele Domžale. Gol glavom postigao je Juninho nakon brze kontre slovenske momčadi.

U 23. minuti nakon lijepe akcije nogometaša Hajduka pogađa Maloku, glavni sudac označava zaleđe iako pomoćni nije ništa označio no nakon kratkih konzultacija pogodak se priznaje.

U 31. minuti Domžale su izborile jedanaesterac koji nije realizirao Črnic koji šalje loptu iznad gola, a samo dvije minute kasnije Maglica iz voleja poentira za vodstvo ‘Bilih’ na asistenciju Mikanovića.

U drugome dijelu na terenu je došlo do puno promjena, u sastavu Hajduka ostalo su samo tri iz prvog poluvremena, a ušla su i nova pojačanja Bilyy i Roguljić.

Nesadržajniji drugi dio nije ponudio puno uzbuđenja, tek nekoliko pokušaja preko Caktaša i Mujana, a upravo je potonji poentirao u 80. minuti nakon akcije koju su izveli Radčenko i Kiš. Sve u svemu, lijepi debi trenera Burića na klupi Hajduka.