Damir Martin s najboljim vremenom u finale samaca

Hrvatski veslač bio je prvi u polufinalnoj utrci početne postaje Svjetskog kupa koje se održava na slovenskom Bledu.

Hrvatski predstavnik Damir Martin ostvario je prvo mjesto u konkurenciji samaca na polufinalnoj utrci Svjetskog kupa koji se održava na Bledu. Martin je uvjerljivo slavio rezultatom 7:11.95 što je bilo za 4.52 sekunde brže od drugoplasiranog Švicarca Markusa Kesslera.

Ostvario je najbolje vrijeme u konkurenciji obje polufinalne utrke jer je pobjednik druge grupe, Kubanac Angel Fournier Rodriguez pobijedio s vremenom 7:12.31. Finale samaca na rasporedu je u nedjelju.

Novoformirani četverac na pariće u sastavu Vitomir Čavrlj, Mario Vekić, Vjekoslav Kolobarić i David Šain ostvario je posljednje četvrto mjesto u svojoj polufinalnoj skupini te je bio jedan od dvije posade koja nije uspjela ostvariti plasman u finale.