Damjan Rudež najbolji igrač u porazu Zaragoze, Tomić i Hezonja slavili s Barcelonom

Rudež je u 8. porazu Zaragoze ubacio 16 poena, Tomić je imao osam, a Hezonja dva poena u pobjedi Barce nad Estudiantesom

Damjan Rudež

Hrvatski reprezentativci u španjolskoj ACB ligi s polovičnim su učinkom okončali 16. kolo najjače europske lige. Tomić i Hezonja su u dresu Barcelone kod kuće pobijedili Estudiantes  73:56, dok je Rudež sa svojom Zaragozom poražen na gostovanju kod Laboral Kutxe rezultatom 92:83.

No, pojedinačni učinak najbolje je odradio Rudež koji je bio najefikasniji igrač Zaragoze. Zagrepčanin je za 27 minuta igre ubacio 16 poena. Rudež je odličan bio u šutu za tri poena, gađavši iza linije 6,75 odličnih 4-5, pridodavši tome dva skoka i tri asistencije.

Puno više razloga za zadovoljstvo imali su Tomić i Hezonja koji su sa Barcom ostvarili 11. pobjedu sezone. Tomić je u novoj pobjedi Katalonaca ugradio osam poena i čak deset skokova za 20 minuta igre. Hezonja je dobio samo devet minuta, iskoristivši ih za dva poena, dva skoka i jednu asistenciju.