Damjan Rudež solidan u visokom porazu Pacersa

Indiana Pacersi poraženi su na domaćem terenu od Denver Nuggetsa rezultatom 108:87.

Getty Images/Damjan Rudež

Hrvatski reprezentativac Damjan Rudež u desetoj ovosezonskoj utakmici Indiane dobio je povjerenje trenera Franka Vogela odigravši gotovo 28 minuta. Za to vrijeme provedeno na terenu upisao je sedam poena uz solidan šut (3-7 za dva i 1-2 za tricu) te tri asistencije i po jednu oduzetu i izgubljenu loptu. Indiana je sada na omjeru od tri pobjede i sedam poraza, dok je Denver ovom pobjedom stigao do omjera 2-6.

Bila je to jednosmjerna utakmica od samoga početka u Bankers Life Fieldhouseu u Indianapolisu. Nuggetsi su na poluvrijeme otišli sa prednošću od ogromnih 18 poena, dok je na kraju treće četvrtine prednost narasla na 25 poena razlike. U redovima Denvera istaknuo se Afflalo upisavši 17 poena, ali treba naglasiti kako je Denver imao čak sedam dvocifrenih igrača. Bivši igrač Cedevite, Jusuf Nurkić, ostao je bez učinka za pet odigranih minuta uz šut 0-2.

Od ostalih susreta valja istaknuti pobjedu Cleveland Cavaliersa nad Boston Celticsima uz 41 poen sjajnoga Lebrona Jamesa i 27 ubačaja Irvinga. Cavaliersi su sada na omjeru 4-3. New Orleans Pelicansi nastavljaju sa dobrim igrama ove sezone. Upisali su pobjedu protiv neprepoznatljivih Timberwolvesa 139-91.Od sedam dvocifrenih igrača Pelicansa, Holiday je upisao 24 poena i devet asistencija.