[Video] Dan kada je Rijeka srušila moćni Real!

Prisjetite se kako je Rijeka pobijedila moćni Real Madrid nošena navijanjem dvadesetak tisuća ljudi na Kantridi.

Na današnji dan, 24. listopada 1984. godine Rijeka je na Kantridi srušila Real Madrid.

Prije točno 33 godine na Kantridi je ostvarena jedna od najvećih pobjeda u povijesti Rijeke. 24. listopada 1984. stigao je Real Madrid, najtrofejniji klub na svijetu u okviru šestnaestine finala Kupa UEFA-e i kući se vratio s tri pogotka u mreži (3:1).

Real je u Rijeku došao s imenima kao što su José Antonio Camacho, Chendo (Miguel Porlán Noguera), Ricardo Gallego, Nijemac Uli Stielike i prvom zvijezdom kluba Emiliom Butraguenom. Real je došao na Kantridu kao izraziti favorit, ali nogometaši Rijeke se nisu unaprijed predali.

Večer je prekrasnim pogotkom s petnaestak metara otvorio Adriano Fegic u 30. minuti. Deset minuta kasnije, današnji sportski direktor Rijeke, Srećko Juričić, uputio je s otprilike sredine igrališta svijeću prema gostujućem kaznenom prostoru. Danko Matrljan oslobodio se pratnje legendarnog njemačkog stopera Stielikea, primio loptu prsima, a onda udarcem desnicom iz okreta poslao loptu u gornji lijevi kut španjolskog vratara Miguela Angela. Točku na “i” velike riječke noći stavio je Fegic u 58. minuti sjajnim pogotkom iz daljine koji je prošao kroz ruke vratara Reala.

Bila je to večer nakon koje je bilo odmah jasno da će biti upisana zlatnim slovima u povijest riječkog nogometa, večer u kojoj se na Kantridi skupilo dvadesetak tisuća navijača Rijeke.

Španjolska momčad na kraju je smanjila na 1:3, a u uzvratu je prošla dalje slavivši 3:0 u utakmici u kojoj su isključena čak tri nogometaša Rijeke. Rijeka nije prošla dalje, ali večer na Kantridi 24. listopada 1984. ostala je zauvijek upisana zlatnim slovima u klupsku povijest.

Za Rijeku su igrali: Mauro Ravnić, Nebojša Malbaša, Boris Tičić, Srećko Juričić, Miloš Hrstić, Borče Sredojević, Nenad Gračan, Adriano Fegic, Dragan Stevanović, Danko Matrljan Damir Desnica, a u igru su još ušli Davor Radmanović i Nikica Milenković.