Dangubić i Jurina zabili za svoje klubove, Bišćanova Olimpija sama u vrhu, Triglav uzeo bod Mariboru

U petak su 11. kolo slovenske nogometne lige otvorili nogometaši Celja i Domžala, susret je završen podjelom bodova. Celjane je u vodstvo poveo Filip Dangubić, posuđeni igrač hrvatskog prvaka Rijeke. U 11. minuti susreta snažnim udarcem unutar kaznenog prostora svladao je gostujućeg vratara, bio je to njegov treći ovosezonski zgoditak. Petnaest minuta kasnije Domžale su izjednačile pogotkom Zenija Husmanija. U drugom poluvremenu bilo je nešto manje prilika za postizanje zgoditka, unatoč tome svoje prilike nisu iskoristili Marko Alvir a ni Dangubić i susret je završen rezultatom 1:1.

U Ljudskom vrtu prvake iz Maribora iznenadio je prošlogodišnji drugoligaš Triglav iz Kranja. Posljednjeplasirana momčad prve liga izdržala je sve napade domaćina, prema očekivanjima veći dio susreta igralo se na polovini Triglava. Svoje prilike imali su i gosti, no Hrvat na vratima Maribora Matko Obradović spriječio je postizanje pogotka gostima. Već u prvom međusobnom susretu ove sezone Triglav je namučio prvake, koji su uspjeli preokrenuti nakon zaostatka od 2:0, ovog puta Kranjčani su uspjeli izboriti bod.

Krško, kojeg vodi Spasoje Bulajić, stiglo je do četvrte pobjede u sezoni, ovog puta s 2:0 bili su bolji od Aluminija. Krško je u ranoj fazi susreta u vodstvo doveo Uroš Jovanović sjajnim volejom s 25 metara od gola gostiju, asistenciju je upisao Josip Balić. U 17. minuti pogodak je bio djelo Hrvata, sjajnim dodavanjem u prazan prostor Tonči Mujan našao je Marina Jurinu, koji je odlično prošao gostujućeg vratara i zabio za 2:0. U drugom poluvremenu više prilika imali su gosti, utakmica je ipak završena pobjedom domaćina, rezultatom iz prvog dijela.

U Dravogradu kod Ankarana visoku pobjedu upisao je Rudar iz Velenja, slavili su s 0:3. Gosti su u 51. minuti vodili 0:2, oba pogotka postigao je John Mary, prošle sezone najbolji strijelac Prve lige Telekom Slovenije. Kod prvog pogotka u 28. minuti našao se na pet metara od domaćeg vratara i preciznim udarcem zabio za vodstvo. I kod drugog pogotka, na početku drugog poluvremena, s ruba kaznenog prostora precizno je gađao u dalji vratarov kut. Pobjedu Rudara potvrdio je Jakob Novak u 69. minuti, pogodak je bio sličan onome za 0:2, bio je precizan sa 17 metara. Ankaran ostaje na jednoj pobjedi, dok su Velenjčani na šest pobjeda i drže treće mjesto.

Olimpija je u Ljubljani ugostila standardno neugodnu Goricu, što se pokazalo i ovog puta. Bišćanovi izabranici loše su krenuli u susret, već u četvrtoj minuti gosti su mogli povesti, što se ipak dogodilo u 23. minuti. Sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora domaćeg vratara svladao je Nwabueze Kyrian Chinazorm. Sedam minuta kasnije Ljubljančani su imali priliku izjednačiti, Brazilac Alves iz kaznenog udarca pogodio je gredu i ostalo je vodstvo Gorice. Alves se iskupio u 42. minuti, kada je centrirao u kazneni prostor, na pravom mjestu našao se branič Kenan Bajrić koji se pobrinuo za izjednačenje. Primorci su ostali s igračem manje, zbog isključenja Škarabota, što su domaćini na kraju i iskoristili. Brazilac se u 82. minuti još jednom iskupio za promašeni kazneni udarac i na ubačaj Dine Štigleca zabio glavom pobjednički zgoditak. Olimpija drugoplasiranom Mariboru bježi dva boda.