Dangubić za pobjedu zabio dvaput, među strijelcima i Junuzović

Filip Dangubić postigao dva pogotka za pobjedu Celju, pogodak Edina Junuzovića nije pomogao do bodova njegovom Rudaru. Igor Bišćan jedanaestom pobjedom i dalje vodeći.

U petak su 15. kolo Prve lige Telekom Slovenije otvorili nogometaši Celja i Rudara iz Velenja. Susret su bolje otvorili gosti iz Velenja, ipak domaći vratar zaustavio je sve pokušaje napadača Rudara. Celje je do vodstva stiglo u 35. minuti, sjajno je glavom zabio Filip Dangubić. Svega četiri minute bile su potrebne Dangubiću da zabije i drugi pogodak na utakmici, s ruba kaznenog prostora uputio je precizan udarac i zabio šesti pogodak u sezoni. I u drugom poluvremenu odličan posao odradio je domaći vratar Metod Jurhar, ipak nemoćan je bio kod pogotka Riječana Edina Junuzovića u 82. minuti utakmice. Gosti iz Velenja su pokušali izjednačiti, što im nije pošlo za rukom, unatoč tome Rudar ostaje na trećem mjestu tabele.

Gorica je na svom terenu dočekala pretposljednji Triglav iz Kranja i upisala sedmi poraz u sezoni. Prvo poluvrijeme završeno je bez pogodaka te su odmah na početku drugog dijela poveli gosti. U gužvi u kaznenom prostoru najbolje se snašao David Tijanić i zabio prvi pogodak u sezoni. Gosti su pomalo iznenadili petoplasiranu momčad i zabili još dva pogotka, strijelac je bio Matej Poplatnik. Oba puta sam se našao ispred domaćeg vratara i sigurno zabio za pobjedu s 0:3.

Utakmicu s puno prilika za postizanjem zgoditka odigrali su Aluminij i Domžale. Susret je na kraju odlučio jedan zgoditak, postignut u drugom poluvremenu. Jedini pogodak postigao je nekadašnji reprezentativac Slovenije Andraž Kirm, koji se u 79. minuti najbolje snašao u kaznenom prostoru. Domžale su pobjedom upisale 22. bod te su na četvrtom mjestu preskočili Goricu, s istim brojem osvojenih bodova.

Visoko poraz doživjelo je Krško, kojeg vodi Spasoje Bulajića, naime na svom terenu ugostili su prvake iz Maribora. Gosti su već na poluvremenu vodili s 0:3, čak tri pogotke na utakmici postigao je Marcos Tavares. U petoj i jedanaestoj minuti strijelac je bio Tavares, dok je dvije minute kasnije glavom zabio Aleksandar Rajčević. Puno prilika nogometaši Krškog dozvolili su Tavaresu, Brazilac zabija i u 49. minuti, iz drugog pokušaja. Pred kraj utakmice drugi pogodak glavom zabio je Rajčević i postavio konačnih 0:5. Maribor je i dalje u vrhu tabele, bodovno poravnat s Olimpijom.

Ljubljanska Olimpija i dalje drži prvi mjesto zbog bolje gol razlike, u 15. kolu su neefikasnom igrom upisali pobjedu protiv posljednjeg Ankarana. Momčad Igora Bišćana do vodstva je stigla u petoj minuti, nakon nekoliko odbijanaca loptu je u mrežu pospremio Nik Kapun. Nakon pogotka Zmajčeki su imali još nekoliko prigoda, ipak ostalo je kod minimalne pobjede Ljubljančana.