Danijel Subašić 701 minutu bez primljenog gola

Monaco Danijela Subašića u subotu je svladao Lille rezultatom 1:0, a jedini strijelac bio je Dimitar Berbatov.

Danijel Subašić/Getty Images

Hrvatski reprezentativni vratar već 701 minutu nije primio pogodak na golu Monaca. Klub iz Kneževine u subotu je upisao novu pobjedu na gostovanju kod Lillea. Bilo je 1:0 za gostujuću momčad, a jedini strijelac bio je bugarski internacionalac Dimitar Berbatov u 57. minuti.

22. kolo bilo je sedmo uzastopno u kojemu obrana Monaca na čelu sa Subašićem nije kapitulirala. U tih sedam susreta ostvarili su šest pobjeda i jedan neodlučeni ishod. Sljedeći ispit za Monaco slijedi prvog dana veljače kada će na svome stadionu ugostiti vodeći Lyon.

Napomenimo kako je Danijel Subašić bio najbolji golman grupne faze Lige prvaka sa samo jednim primljenim golom. Za reprezentaciju je do sada upisao deset nastupa, a od kad je postao prvi vratar nacionalne vrste, primio je samo jedan pogodak i to na gostovanju u Milanu protiv Italije.

Le Championat:

Subota, 24.1.:

Lille – Monaco 0-1 (Berbatov 57)

Bastia – Bordeaux 0-0

Guingamp – Lorient 3-2 (Beauvue 19, 75-11m, Mandanne 69/Jeannot 71-11m, Leveque 90+2-ag)

Montpellier – Nantes 4-0 (Lasne 8, Berigaud 56, Mounier 77, Barrios 81)