Daria Pletikapa osvojila 11. mjesto na Europskom kupu u Quarteiri

Hrvatska triatlonka osvojila je novih 90 ITU bodova za svjetsku bodovnu ljestvicu.

Daria Pletikapa/ Foto Triathlon team Zrinski NOVATEC

Daria Pletikapa osvojila je 11. mjesto na Europskom kupu u Quarteiri i novih 90 ITU bodova za svjetsku bodovnu ljestvicu. Hrvatska predstavnica je utrku okončala za 2:06:23 sati odnosno četiri minute sporije od pobjednice Poljakinje Agnieszke Jerzyk.

Daria je plivačku dionicu prošla za 20:31 minutu, dok je bicklističku odradila za 1:03.44 sati. U trkačkom dijelu ostvarila je vrijeme 40:25 minute.  Daria je nešto slabije odradila plivačku dionicu, ali je to nadoknadila na bicklu. Daria je tako uhvatila prvu skupinu triatlonki, te je uz dobru trkačku dionicu na kraju završila natjecanje na 11. mjestu.

U Nizozemskoj su na Europskom prvenstvu u sprint duatlonu Hrvatsku predstavljali Andrea Fazlić (TK Swibir) i Gordan Petković (TK Zrinski). Gordan je osvojio 18. mjesto (57:56 minuta), dok je Andrea bio 26. (1:00.52 sati).