Davis Cup: Borna Ćorić nakon više od četiri sata igre odveo Hrvatsku u finale!

Velika borba otišla je na Borninu stranu.

tennis-tourtalk.com

U petak poslijepodne sve je izgledalo tako sjajno i bajno za hrvatsku tenisku reprezentaciju, koja je vodila 2-0 u polufinalu Davis Cupa i trebala je još samo jedan bod za odlazak u finale.

Ipak, Amerikanci su jučer prvo pobjedom u igri parova smanjili rezultat, da bi Marin Čilić izgubio već unaprijed upisani bod protiv Sama Querreyja pa je Borna Ćorić morao spašavati našu momčad. I nakon velike borbe te četiri sata i deset minuta igre uspio je pobijediti Frances Tiafoea rezultatom 6:7, 6:1, 6:7, 6:1 i 6:3 te odvesti Hrvatsku u finale.

U prvom setu Borna je uspio nadoknaditi break zaostatka te izboriti tie-break, u kojemu je potpuno nestao s terena pa ga je 40. igrač svijeta pobijedio s nestvarnih 7-0. Ipak, u drugom setu gledali smo kud i kamo bolji tenis Borne, koji je sa glatkih 6-1 izjednačio u setovima. Imao je Borna ogromnih 5:1 u trećem setu te servis za set, no Frances se vratio serijom od 5-0 te izborio trinaestu igru, u kojoj je u konačnici pobijedio 13-11 te poveo 2-1 u setovima, iako je Borna imao dvije set lopte.

Ipak, s po dva breaka u iduća dva seta 18. igrač svijeta uspio je doći do preokreta i pobjede te osigurati finale protiv Francuske.