Davis Cup: Dodig i Mektić nakon preokreta doveli Hrvatsku u prednost protiv Kazahstana

Jedna pobjeda dijeli nas od polufinala.

Ivan Dodig/Getty Images

Nakon što je jučerašnji dan završio s pobjedom na svakoj strani, Hrvatska i Kazahstan svoj susret Davis Cupa nastavili su igrom parova. Za Hrvatsku su nastupili Ivan Dodig i Nikola Mektić, a za goste Timur Khabibulin i Aleksandr Nedovyesov. Naša kombinacija je u konačnici nakon točno tri sata igre nakon preokreta slavila sa 6:7, 6:4, 6:4 i 6:2.

U prvom setu oba para bila su dosta nesigurna. Odmah na startu seta Kazahstanci su oduzeli servis Dodigu, no do kraja prvog seta vidjeli smo po dva breaka na svakoj strani pa je u konačnici tie-break odlučio pobjednika prvog seta. Bili su to Kazahstanci, koji su s uvjerljivih 7-2 poveli 1-0 u setovima.

Već pri rezultatu 1:1 u drugom setu Dodig i Mektić uspjeli su breaknuti protivnike, a isto su učinili i u trećem setu, što je bilo dovoljno da oba seta naša kombinacija osvoji sa 6:4. U posljednjem setu dva breaka bila su i više nego dovoljna da se upiše velika pobjeda i Hrvatska je povela 2:1.