Davis Cup: Dodig i Pavić namučili Amerikance, Bryan i Harrison ipak smanjili na 2:1!

Amerikanci su osvojili bitan bod.

Ivan Dodig/Getty Images

Treći susret polufinala Davis Cupa između Hrvatske i Sjedinjenih Američkih Država bio je onaj u konkurenciji parova, u kojemu su igrali Ivan Dodig i Mate Pavić protiv Mike Bryana i Ryana Harrisona. Nakon četiri sata i 46 minuta velike borbe Amerikanci su slavili 7:5, 7:6, 1:6, 6:7 i 7:6 te smanjili na 2:1.

U prvom setu naša kombinacija vodila je 5:3 i imala set loptu, no iskusni Amerikanci su se othrvali pritiskom i 4-0 serijom preokrenuli i došli do vodstva. Drugi set odlučen je nakon tie-breaka, a iako su ponovno Dodig i Pavić imali set loptu, Amerikanci su ponovno preokrenuli i s 8-6 došli do osvajanja novog seta.

Naša kombinacija uspjela se probuditi i u trećem setu s dva breaka smanjiti zaostatak, da bi u tie-breaku četvrtog seta sa 7-5 i izjednačila na 2-2 u setovima. Ipak, u trinaestoj igri odlučujućeg, petog seta, Amerikanci su došli do tri meč lopte i iskoristili treću za veliku pobjedu.