Davis Cup: Fantastična Hrvatska osigurala Svjetsku skupinu!

Hrvatska Davis Cup reprezentacija osigurala je Svjetsku skupinu! Odlučujući treći bod našoj je odabranoj vrsti donio Marin Čilić nadigravši 131. tenisača svijeta, Santiaga Giralda! Tako su momci Željka Krajana nakon posljednjeg poraza  u Davis Cupu od Španjolske 3-2 ipak osigurali plasman u tenisku elitu!

Uza sve to, Marin je tako nastavio fantastičan niz u Davis Cupu, u tri dana tri pobjede! Prvi je dan “pao”  Alejandro Gonzalez 3:0 u setovima, da bi jučer u paru sa Nikolom Mektićem došao do fantastičnog preokreta i pobjede od 3:2. Današnji dan samo je šlag na torti odličnim predstavama svih naših tenisača.

Kolumbijca je danas Čilić ostavio bez ijednog osvojenog seta, naime Čilić je slavio sa 6:4, 6:3 i 6:4! Tri je puta oduzimao servis protivniku, u prvome setu odmah za 2-0, drugome  3-2, a u posljednjem za 4-3 ostavivši Kolumbijca nemoćnim. Ostatak je bio samo mirno privesti susret kraju.  Iako su i navijači vršili pritisak na suca, Hrvatska je zasluženo odnijela pobjedu.