DAVIS CUP FINALE: Pobjeda Del Potra nad Ivom Karlovićem

Nakon prvog dana finalnog susreta Hrvatske i Argentine rezultat je izjednačen (1:1). U prvom meču dana Čilić je s 3:2 u setovima bio bolji od Delbonisa, a nakon njih su na teren izašli Ivo Karlović i Juan Martin del Potro.

Del Potro je odmah na početku susreta napravio ‘break’ koji mu je bio dovoljan za osvajanje prvog seta. U drugom su setu obojica tenisača bez većih problema zadražavala svoje početne udarce te je pobjednik drugog seta bio odlučen nakon ‘tie-breaka’. Del Potra je rani ‘mini-break’ gurnuo u dobitnu poziciju, ali je Ivo prebacio u brzinu više te je fantastičnom igrom spasio dvije ‘set-lopte’ na servisu Del Potra da bi na koncu došao do svoje prve ‘set-lopte’ koju je i iskoristio. Činilo se kako će i treći set otići sve do trinaeste igre, ali je zahvaljujući ‘breaku’ u 8. gemu Del Potro došao do vodstva 2:1. Ivo se nije predavao, tražio je način kako doći do ‘break-lopte’ i breaka, ali nažalost ovaj put nije uspio. Ključan je bio jedanesti gem u kojem Delpo dolazi do trećeg ‘breaka’ u meču, a nakon što je potvrdio ‘break’ i do trećeg seta te je tako Argentini donio izjednačenje prije sutrašnjih parova koji su na rasporedu u 15 sati.

I. Karlović – Juan Martin del Potro   4:6, 7:6 (6), 3:6, 5:7