DAVIS CUP Hrvatska vodi 2 : 1 protiv Kolumbije

Hrvatska vodi 2:1 protiv Kolumbije nakon dva dana borbe za opstanak u Svjetskoj skupini Davis Cupa.

Marin Čilić i Nikola Mektić nevjerojatnim preokretom protiv Allejandra Falle i Juana Sebastiana Cabala donijeli su drugi bod Hrvatskoj te tako odveli našu reprezentaciju u vodstvo.
Naši dečki slavili su nakon četiri sata igre s 5:7, 6:7 (5), 6:4, 6:2, 6:4.

Igor Rajković

Čilića je, podsjetimo, u zadnji trenutak odabrao hrvatski izbornik Željko Krajan umjesto Franka Škugora. U prvom setu je Mektić izgubio svoj servis kod rezultata 5:6, a Cabal i Falla su nakon toga u drugom setu u tie-breaku poveli s 2-0 u setovima.

U trećem setu Marin Čilić i Nikola Mektić su se konačno razigrali te bez većih poteškoća dobili treći i četvrti set za izjednačenje.

U petom i odlučujućem setu nije bilo breaka sve do devetog gema, kada su Marin i Nikola uspjeli s dva sjajna loba oduzeti servis Falli i stigli do prilike da serviraju za meč. Za veliku pobjedu Marin je servis odradio bez izgubljenog poena, te se nadamo da bi Čilić i u nedjelju mogao u prvom susretu dana svladati Santiaga Giralda, čime bi naša reprezentacija došla na nedostižnu prednost od 3:1.