Davis Cup: Poljska – Hrvatska 0:2, Borna Ćorić svladao Jerzyja Janowicza

Michal Przysiezny - Marin Čilić 1:6, 4:6, 4:6

Marin Čilić/Getty Images

Hrvatska teniska reprezentacija povela je 2:0 protiv Poljske u 2. kolu Prve skupine Davis Cupa. I dok je pobjeda Marina Čilića protiv Michala Przysieznog bila očekivana (6:1, 6:4, 6:4), pravo iznenađenje priredio je Borna Ćorić svladavši 21. igrača svijeta Jerzyja Janowicza 2:6, 6:2, 7:5, 5:7, 6:4

Mladi hrvatski tenisač postao je priča dana nakon što je u fenomenalnom meču pobijedio prvi poljski reket. To je ujedno najvrijednija pobjeda hrvatskog tenisača u njegovoj karijeri. Borna je u ovom meču prošao puno uspona i padova i impresivno je bilo na koji je način odigrao peti set.

Kod 2:2 nije iskoristio dvije break lopte. Već na idućem servis gemu poljskog tenisača (3:3) Ćorić je imao 0:40. Janowicz je spasio dvije break lopte, ali treću nije uspio. Hrvatski tenisač kod 5:4 servirao je za meč i nevjerojatnom lakoćom zaključio je meč!

Marin Čilić pobijedio je Michala Przysieznog i donio Hrvatskoj prvi bod. Hrvatski tenisač opravdao je ulogu favorita i relativno lako stigao do prvog boda.

Čilić je ekspresno osvojio prvi set dopustivši samo jedan gem poljskom tenisaču. Hrvatski tenisač i na otvaranju drugog seta stigao je do breaka, ali Przysiezny se vratio i poveo 3:2. Čilić je kod 4:4 uzeo novi break i udvostručio prednost.

U trećem setu Čilić je ponovo uspio oduzeti servis protivniku i otvoriti si put prema pobjedi.