Davis Cup: Pobjeda Ćorića za ukupnu pobjedu!

Sjajni Ćorić donio pobjedu Hrvatskoj!

Hrvatska je savladala Kanadu u okviru prvog kola Svjetske skupine Davis cupa.U četvrtom susretu Ćorić je dobio Shapovalova, odveo Hrvatsku na nedostižnih 3:1,ali i spasio Čilića dodatnog napora.

U sudaru mladih teniskih nada 21-godišnji hrvatski igrač savladao je tri godine mlađeg kanadskog tenisača.

Borna Ćorić – Denis Shapovalov 6:4 6:4 6:4

Na samom početku prvog seta Ćorić je uzeo break Shapovalovu, i čuvao ga odličnim servisom do kraja seta.Borna je dobio prvi set 6:4.

I u drugom setu Ćorić je nastavio sa sjajnim servisom.Kod 3:3 ponovo radi break.Imao je naš tenisač set loptu kod rezultata 5:3 40:30*, no morao je pričekati još par minuta za osvajanje seta.U desetom gemu drugog seta imao je tri set lopte,Shapovalov je spasio dvije,no Borna ga je pametno “razvukao” i iskoristio treću.

Imao je Hrvat break šansu na otvaranju trećeg seta,ali Kanađanin se izvukao.Imao je Ćorić break priliku i kod 1:1,no Shapovalov se opet spasio.I u trećem gemu zaredom na servis Shapovalova imao je Borna break šansu,ali nije ju iskoristio.Sve je došlo na naplatu kod rezultata 4:4 i servisa Shapovalova.Borna je uzeo break bez izgubljenog poena i doveo se u situaciju da servira za meč.Tu priliku Borna je i iskoristio.

U petom susretu,bez rezultatskog imperativa,snage bi trebali odmjeriti Franko Škugor i Lukas Polanski.