[VIDEO] Davis Cup: Querrey nakon preokreta priredio senzaciju i pobijedio ljutitog Čilića!

SAD su izjednačile na 2-2.

Marin Čilić

Nakon što su jučer Ivan Dodig i Mate Pavić izgubili od Mike Bryana i Ryana Harrisona, svi smo očekivali kako će Marin Čilić s lakoćom pobijediti Sama Querreyja te izboriti odlučujući, treći bod za Hrvatsku u polufinalu Davis Cupa. Međutim, 61. igrač svijeta pobijedio je Marina nakon preokreta rezultatom 6:7, 7:6, 6:3 i 6:4 nakon tri sata i 13 minuta igre te izjednačio ukupni rezultat na 2:2.

U prvom setu odluka je pala u trinaestoj igri, koju je Marin lakoćom osvojio sa 7-2. I drugi set otišao je u tie-break, a iako je Marin vodio s ogromnih 6-1, u njemu je poražen nakon čudesnog preokreta s 8-6.

Treći set bio je prekretnica. Amerikanac je izluđivao našeg tenisača, koji je u jednom trenutku od ljutnje nakon izgubljenog servisa slomio reket. Ljutnja mu nije pomogla pa je Sam napravio još jedan break i poveo 2-1 u setovima. U odlučujućem, četvrtom setu, nismo vidjeli nijedan break sve do rezultata 5:4, kada je Sam došao do dvije meč lopte i iskoristio drugu za veliko slavlje.