Denver Broncos i Seattle Seahawks za Super Bowl

Denver je u finalu konferencije AFC pobijedio New England Patriotse 26:16, dok su u finalu NFC konferencije Seattle Seahawks bili bolji od San Francisco 49'ersa 23:17.

Getty Images

Denver Broncos i Seattle Seahawks drugog veljače u MetLife stadionu u New Jerseyju odmjerit će snage u Super Bowlu XLVIII! Denver je u finalu konferencije AFC pobijedio New England Patriotse 26:16, dok su u finalu NFC konferencije Seattle Seahawks bili bolji od San Francisco 49’ersa 23:17.  Finale NFC-a bila je velika bitka dvaju sjajnih obrana.  Seattle je u posljednju četvrtinu ušao sa zaostatkom 13:17, ali je s nekoliko odličnih akcija preokrenuo utakmicu. Najistaknutija akcija je zasigurno Wilsonovo dodavanje za 35 yardi za touchdown Jermainea Kearsea (20:17).  Seahawksi su se u toj akciji pripremali za field goal pokušaj, ali su se na kraju predomislili. San Francisco imao je posljednji napad za pobjedu, ali pokušaj Kaepernicka da baci loptu za touchdown i ujedno pobjedu gostiju spriječio je Richard Sherman, jedan od najboljih i najistaknutijih pojedinaca u obrani Seahawksa.

Za razliku od finala NFC-a, finale AFC konferencije nije donijelo previše uzbuđenja. Iako je utakmica dugo bila najavljivana kao veliki dvoboj dvaju quaterbacka Toma Bradyja i Peytona Manninga, utakmica je ponudila malo drugačiji scenarij. Manning je sjajno dirigirao napadom Denvera koji je namučio obranu Patriotsa i na otvaranju posljednje četvrtine imao je vodstvo 20:3! Denver je konferencijski finale izborio pobjedom nad San Diego Chargersima 24:17.