Derbi bez pobjednika

U derbiju 27. kola Prve HNL na Rujevici su nogometaši Rijeke i Dinama odigrali bez pobjednika.

27.kolo Max TV Prve lige Stadion Rujevica 08.04.2017. Strijelci:1:0 – Andrijašević (69), 1:1 – Soudani (87).

Rijeka – (4-2-3-1):  Prskalo – Ristovski, Župarić, Elez, Vešović – Bradarić, Mišić – Bezjak (od 65. Matei), Andrijašević, Gogron (od 85. Martić) – Gavranović (od 74. Čanađija).

Dinamo – (4-2-3-1):Livaković – Matel (od 73. Guilherme), Lešković, Perić, Pivarić – Antolić (od 79. Moro), Pavičić (od 81. Gojak) – Soudani, Sammir, Šitum – Hodžić. Suci: Zebec (Varaždin), Križarić, Crnčić

Rujevica ispunjena do posljednjeg mjesta. Za derbi vrha ljestvice, u 27. kolu tražila se karta više. Rijeka bez poraza više od godinu dana, Dinamo u dizanju forme s 4 boda zaostatka.

Prvo poluvrijeme potpuno na strani Rijeke, s puno više prilika domaćina nego gostiju.

Drugo poluvrijeme donijelo je pad igre Riječana, ali i golove. Franko Andrijašević zabio je u 69. minuti a izjednačio je Soudani u 88′.

Sudac Zebec podijelio je 6 žutih kartona, 2 Dinamu i čak 4 Rijeci. Stanje na vrhu ljestvice ostalo je nepromijenjeno, a šanse Rijeke za osvajanje duple krune i više su nego realne.