Derbi koji to nije bio: Rijeka protutnjala Poljudom

Na Poljudu se odigrao Jadranski derbi, a niti nakon pet godina Hajduk nije uspio savladati Rijeku. Štoviše, Riječani su s Poljuda odnijeli puni plijen i slavili su rezultatom 0:2 uz dva gola Hebera.

Odmah na početku utakmice je bilo jasno kako se Hajduk ne može nositi s ovakvom Rijekom, u kojoj je Matjaž Kek odlučio odmarati Josipa Eleza i Alexandra Gorgona. S druge strane, Hajduk je igrao bez ozlijeđenih Nižića, Ercega, Pešića, Bašića i Futacsa. U takvom stanju stvari Hajduk je bio potpuno inferioran u odnosu na aktualnog prvaka, a u 24. minuti je Heber zaledio Poljud. Zuta je ubacio jednu poluvisoku loptu koju spremno zahvaća Brazilac i lijepim udarcem dovodi Rijeku u vodstvo. Do kraja poluvremena je Maleš zamalo povećao vodstvo Rijeke, a od Hajduka praktički nismo vidjeli ništa.

Drugo poluvrijeme je proteklo u istim tonovima kao i prvo, Rijeka je bila opasniji i konkretniji takmac, a potvrda dobre igre Riječana je došla u 58. minuti kada je Borja Lopez neoprezno izgubio jednu loptu od Mišića, a u nastavku akcije Gavranovićev udarac brani Stipica. Na obranjenu loptu natrčava Heber i Brazilac upisuje svoj drugi pogodak na današnjoj utakmici za odvođenje utakmice u sigurne vode za goste. Do kraja susreta nije bilo većih prilika, a nešto više od 18.000 gledatelja je ostalo potpuno razočarano predstavom Hajduka koji u niti jednom trenutku nije izazvao Rijeku na pravi način, te je tako aktualni prvak Hrvatske bez ikakvih problema protutnjao Poljudom i uzeo trobod u Jadranskom derbiju.

Hajduk – Rijeka 0:2 (Heber 24′, 57′)

Hajduk: Stipica – Juranović, Ismajli, Borja Lopez, Memolla – Savvas, Radošević, Kožulj (od 46′ Ohandza, od 64’Said) – Hamza, Tudor – Almeida (od 78′ Šehić).

Rijeka: Prskalo – Vešović, Punčec (od 29′ Elez), Župarić, Zuta – Maleš, Mišić, Bradarić (od 85′ Pavičić) – Kvržić, Heber, Gavranović (od 70′ Puljić).