Derbi kola ABA Lige opravdao svoj naziv!

Hrvatski prvak u zanimljivom je susretu stigao do prve ovosezonske pobjede nad Crvenom Zvezdom. U dvorani Doma sportova gledatelji su mogli uživati u pravoj košarkaškoj poslastici, koja je otišla na stranu momčadi Jure Zdovca rezultatom 79-74.

U sklopu petog kola regionalne ABA Lige, dvorana Doma sportova ugostila je veliko ime. U hrvatsku je prijestolnicu stigla beogradska Crvena Zvezda, koja je snage odmjerila protiv momčadi Jure Zdovca. U četvrtom susretu ove godine, a prvome ove, pobjeda je po prvi put pripala hrvatskome prvaku, susret je završio rezultatom 79:74.

Utakmica je u potpunosti zaslužila naziv derbi kola, kako su je prozvali prije samog početka. Atraktivni potezi i bespoštedna borba pružili su gledateljima zanimljivih 40 minuta. Spomenimo da je hrvatski prvak susret započeo petorkom UkićKrušlinMurphyNicholsStipanović.  Na protivničkoj su strani to bili RochestieLessortLazićFaldeineBjelica.

Na samome početku susreta Zvezda dolazi do prve prednosti od 6:10. Tricom Muse Cedevita prekida razdoblje protivničke dominacije te pri kraju prve četvrtine dolazi do minimalnog zaostatka. Košem s poludistance, Johnson donosi domaćinu prvu prednost pri rezultatu 19-18 kako se i otišlo na odmor. U nastavku slijedi serija od devet uzastopnih koševa Cedevite za 28:20. Protivnik se ubrzo vraća u susret s dva slobodna bacanja Antića za priključak od 33:31. Minutu prije velikog odmora košem Lazića srpski predstavnik vraća rezultat na svoju stranu. Na odmor se otišlo izjednačenim rezultatom 39:39.

Treći dio hrvatski prvak započinje tricom Muse za 46-41. Gosti preko Jovanovića, Rochestiea i Faldeinea rade seriju 8-0 što je navelo Juru Zdovca na minutu predaha. Mali je odmor imao učinak jer Cedevita ponovno vodi te prednost ne ispušta do kraja četvrtine.

Zadnja dionica ponudila je dinamičnu igru, ali s vrlo malim brojem koševa. Minimalna prednost izmjenjivala se s jedne i druge strane. Prvi veći odmak radi Cedevita, serijom koševa za +5 na semaforu prije samog kraja za mirnu završnicu. Zvezda je košem za 79:74 samo ublažila poraz za veliko slavlje hrvatskog predstavnika.

Johnson s 19 koševa i devet asistencija bio je najučinkovitiji kod Cedevite. Njemu su se pridružili Musa sa 16 ubačaja te Stipanović s jednim manje. Zvezdin Rochestie ubacio je 20 poena te ujedno bio i najbolji igrač srpskog kluba.

Slijedeći test momčad Jure Zdovca polaže kod Kaštela kada se igra susret trećeg kola Eurolige. On je na rasporedu 23. listopada u 19 sati.