Desetkovani Osijek na Lopin pogon pobijedio Slaven Belupo

Igrači Slaven Belupa nisu imali rješenja za fantastičnog Ukrajinca.

Osijek je u svome Gradskom vrtu u sklopu 27. kola Prve HNL dočekao Slaven Belupo i savladao ga sa laganih 3:0, te samim time učvrstio četvrtu poziciju.

Trener Zoran Zekić nije mogao računati na kartonirane Grezdu i Škorića, od strane kluba suspendiranog Bočkaja, te ozljeđene Pušića i Jambora, kao i na Bobana koji je na poštedi zbog obiteljske tragedije.

Jedanaestorka koju je Zekić odabrao krenula je od prve minute napadački, a priliku za pogodak na samom startu imao je Mirko Marić. Barišić je ubacio u gostujući peterac, obrana Belupa je slabo reagirala, međutim ni Marić se nije najbolje snašao. Slaven je imao odličnu prigodu nakon prekida kada je Malenica zaplivao, a prazan gol nije pogodio Musa.

Ukrajinac Dmytro Lopa bio je danas odlično raspoložen, igrači Tomislava Ivkovića mogli su ga samo prekršajem zaustaviti, a blizu pogotku bio je Lopa sredinom prvog dijela kada je pucao tik uz vratnicu. Ipak u posljednjoj minuti prvog dijela Lopa je pogodio na pravo mjesto. Lopta se dugo odbijala u gužvi nakon kornera, Osječani su tražili i kazneni udarac zbog igranja rukom, ali u nastavku akcije ona je došla do Lope koji ju je smjestio u mrežu.

Maleni Ukrajinac zaslužan je i za drugi pogodak, on je izborio kazneni udarac u 71. minuti kada ga je srušio Bruno Goda. Kazneni udarac je u pogodak pretvorio Mirko Marić poslavši loptu u jednu, a vratara Markovića u drugu stranu.

Točku na i postavio je Musa autogolom nakon što je Mudražija sjajno izvrtio Puclina i nabacio pred vrata Markovića, a Musa je ispred Ejupija utrčao i matirao svoga vratara.

NK Osijek – NK Slaven Belupo 3:0 (1:0)

strijelci: 1:0 Lopa 45′, 2:0 Marić (11m) 71′, 3:0 Musa a.g. 85′

NK Osijek: Malenica, Šorša, Barišić, Barač (od 77′ Šimunec), Milović, Mioč, Mudražija, Grgić, Lopa, Hajradinović (od 60′ Pilj), Marić (od 80′ Ejupi), trener: Zoran Zekić.

NK Slaven Belupo: Marković, Puclin, Katić, Musa, Vidović (od 39′ Šarlija), Kitanovski, Goda, Doležal, Brezovec (od 78′ Bouadla), Delić (od 46′ Trebotić), Ivanovski, trener: Tomislav Ivković.