DFB Pokal: Bayernu Der Klassiker, Kovačev Eintracht prošao tek nakon produžetaka

Danas su se u njemačkom kupu odigrala četiri preostala susreta

Danas su se u njemačkom kupu odigrala četiri preostala susreta osmine. Najveći derbi u Njemačkoj igrao se već u osmini finala ovog natjecanja.

U ranije odigranim susretima Bayer Leverkusen je pogotkom Leona Baileya svladala na Borussiju na gostovanju u Monchengladabchu, dok je susret između Werdera i Freiburga bio puno zanimljiviji, a postignuto je pet pogodaka. Werder je već do 20. minute vodio 2:0 pogocima Belfodila i Kainza. Nadu gostima u 28. minuti vraća Petersen pogotkom iz kaznenog udarca. Bargfrede povećava prednost Werdera u 68. minuti, dok konačan rezultat za poraz Freiburga postavlja Ravet četiri minute prije kraja susreta.

Der Klassiker nam je i ovoga puta ponudio zanimljivi susret. Bayern u vodstvo dovodi Jerome Boateng nakon udarca glavom. Do kraja poluvremena domaćini postižu još jedan pogodak, a ovog puta u strijelce se upisuje Thomas Muller. U 77. minuti Ukrajinac Andriy Yarmolenko postiže počasni pogodak za Borussijin oproštaj od njemačkog kupa. Obje momčadi su u ovoj utakmici  imale puno izglednih prilika.

U utakmici njemačkog drugoligaša Heindnheima i prvoligaša Eintrachta nakon 90 minuta nismo vidjeli pogotke te su se igrali produžetci. Prvi u vodstvo dolaze gosti iz Frankfurta pogotkom Mijata Gaćinovića. Nije dugo trajalo veselje Kovačeve momčadi jer minutu kasnije izjednačenje donosi Marc Shnatterer. Teret s leđa pao je hrvatskom treneru tek u 109. minuti kada pobjednički pogodak vrijedan četvrtine finala postiže Sebastien Haller. Ante Rebić igrao je do 106. minute u dresu Eintrachta.