Diego Costa donio bod Chelseu u derbiju

Diego Costa/Foto: commons.wikimedia.org - CFCUnofficial

U derbiju 25. kola Premiershipa Chelsea i Manchester United su podijelili bodove (1:1) i konačno pružili predstavu kakva se očekuje u ovakvim utakmicama

Chelsea je dočekao United sa tri pobjede i tri remija u posljednjih šest dvoboja ova dva tima u Premiershipu. Uz to, Crveni đavoli su samo jednom slavili na Stamford Bridgeu u posljednjih 13 utakmica  ne računajući ovu.

United je bolje otvorio utakmicu i imao daleko veći posjed lopte, a do 12. minute skupio je i pet kornera. Prvu priliku na utakmici imao je Martial kada je udarcem  sa vrha šesnaesterca natjerao Courtoisa na intervenciju u 18. minuti.

Nakon toga Chelsea je zaigrao mnogo bolje i do kraja poluvremena opasno prijetio preko Coste i Oscara, a na kraju  prvog poluvremena nakon udarca Terryja Chelsea je tražio i penal.

Drugo poluvrijeme, kao i početak utakmice, bolje je otvorio gostujući tim koji je nakon šanse Martiala i Lingaarda koje je zaustavio Courtois, stigao do pogotka u 61. minuti, a strijelac je bio Lingaard.

Potom su Plavci ponovo preuzeli inicijativu, ali nisu mogli preko sjajnog Davida De Gee koji je izludio Ivanovića i Fabregasa.

U finišu dvoboja   pogađa Costa, a isti igrač je mogao donijeti i preokret Plavcima da ga kasnije nije zaustavio De Gea.

Guus Hiddink još uvijek ne zna za poraz u devet utakmica otkako je na klupi Plavaca u svom drugom mandatu, a preporodio je i Diega Costu koji je protiv Uniteda postigao šesti gol u posljednjih sedam ligaških mečeva. Prije dolaska Hiddinka, imao je učinak od tri gola u 14 utakmica.