Dinamo golom Petkovića vodi protiv Benfice

Bruno Petković realizirao je najstrožu kaznu koju je izborio Dani Olmo.

Nogometaši Dinama pred krcatim maksimirskim tribinama imaju vodstvo od 1:0 protiv portugalskog velikana Benfice u prvoj utakmici osmine finala Europske lige.

GNK Dinamo – SL Benfica 1:0

Strijelac: Petković 11m (39′)

Dinamo: Livaković, Stojanović, Theophile-Catherine, Dilaver, Leovac, Šunjić, Gojak, Oršić, Olmo, Kadzior, Petković.

Benfica: Vlachodimos,Corchia, Ruben Dias, Francisco Ferreira, Grimaldo, Krovinović, Gabriel, Florentino, Gedson Fernandes, Joao Felix, Seferović (od 35.Cervi).

Modri su od prve minute krenuli s visokim pritiskom i pokušali su nametnuti svoj ritam, što im je i uspjevalo, ali bez šansi za ugroziti vrata Vlachodimosa. I onda jedna okomita oštra lopta prolazi kroz obranu modrih, a Grimaldo izlazi sam pred Livakovića, no kapetan Dinama brani pokušaj. U 11 minuti uzvratio je Mislav Oršić probivši po lijevoj strani, ali njegov udarac s ruba šesnaesterca odlazi pokraj gola.

U 19. minuti ponovo je Oršić po lijevoj strani ušao u opasnu zonu, proigrao je Danija Olma, a Španjolčev udarac sa 20-ak metara Vlachodimos krajnjim naporom izbija u korner. U 27. minuti proradila je i desna strana Dinamovog napada. Damian Kadzior oslobodio si je prostor za udarac, no i on je pucao malo pokraj vratnice. Poljak je već u sljedećem napadu iznudio prekršaj na 20 metara od gola, sam ga je izveo, a vratar Benfice vršcima prstiju odbija loptu u korner.

U 39. minuti Oršić je još jednom bio u prodoru, odličio se na proigravanje Olma kojeg u šesnaestercu ruši Ruben Dias, a Bruno Petković realizira kazneni udarac za veliko vodstvo modrih. U sudačkoj nadoknadi Olmo je fantastično proigrao Gojaka, ali vratar Benfice kao i Livaković na početku brani 100% šansu.