DINAMO DOŠAO DO NOVA 3 BODA

Cibalia se držala dugo ali na kraju ipak nije izdržala

Photo/Facebook GNK Dinamo

29. kolo HNL donijelo nam je dvoboj Dinama iz Zagreba i Cibalije iz Vinkovaca. Iako se postatistic i baš i ne čini tako, veći dio utakmice se igrao na polovici Cibalije. Dobro je izgledala momčad koju je trener Davor Rupnik preuzeo prije 3 kola doživjela je prvi poraz pod novim vodstvom, do sada su remizirali s Lokomotivom i pobijedili Inter ali ovaj put je Nikola Jurčević posložio momčad i zasluženo slavio.

Prvo poluvrijeme proteklo je prilično mirno, Dinamo je nametnuo svoj ritam ali nije bilo mirnoće u završnici. Na prvi gol čekali smo sve do 72. minute kada Dinamov najbolji igrač i drugi najbolji strijelac u HNL-u ove sezone El Arbi Hillel Soudani zabija prvi a u 88. minuti drugi svoj pogodak i postavlja konačan rezultat 2:0.

Dinamo je ovom pobjedom odmakao od Hajduka na 11 bodova ali Hajduk ima utakmicu manje koju igra danas od 19:00 protiv Intera iz Zaprešića. Cibalia je ostala posljednja te dijeli 24 boda s Istrom.
DINAMO: Livaković, Rrahmani, Perić, Benković, Sosa, Soudani, Doumbia, Gojak, Čorić, Gavranović ( 49. Lecjaks ), Hodžić ( 83. Fiolić )
CIBALIA: Šubarić, Karamarko, Peričić, Soldo, Tomašević, Plum, Muženjak, Galić, Miličević, Dabro, Barišić