Dinamo II razbio Porto B u Premier League International Cupu

U četvrtfinale prolaze pobjednici skupina i dvije najbolje drugoplasirane momčadi.

Druga momčad Dinama slavila je u Londonu u 3. kolu Premier League International Cupa protiv B momčadi Porta sa visokih 4:1 i čeka raspletostalih utakmica za prolazak u četvrtzavršnicu.

FC Porto B – GNK Dinamo II 1:4 (1:3)

strijelci: 1:0 Romario (16′), 1:1 Šipoš (30′), 1:2 Menalo (33′), 1:3 Knežević (42′), 1:4 Menalo (71′)

FC Porto B (4-3-3): Ricardo Silva – Fonseca (od 46. Musa Yahaya), Justiniano, Landis, Inacio – Romario, Rui Pires, Cassama (od 80. Luizao) – Gleison Moreira (od 61. Queta), Rui Costa, Macedo. Trener: Rui Barros.

GNK Dinamo (4-2-3-1): Juric – Matel, Čuić, Ćalušić, Gogić – Moro, Plantak – Cekici (od 66. Barišić) , B. Knežević, Menalo (od 87. Bagarić) – Šipoš (od 78. Fintić). Trener: Igor Jovićević.

Sjajno su mladi Dinamovci zaključili grupnu fazu natjecanja i potpuno izdominirali Portugalce. Prve šanse imao je Dinamo II preko Čuića i More, ali povela je B momčad Porta golom Romarija u 16. minuti. Dinamo je izjednačio nakon pola sata igre, poslije kornera je Ćalušić pucao glavom, a na odbitku je najbrži bio Leon Šipoš.

Samo tri minute kasnije Luka Menalo nakon solo akcije pogađa sa ruba šesnaesterca, a do poluvremena je prednost poduplao Bojan Knežević udarcem sa 20ak metara. Dominaciju Dinama potvrdio je dodatno Menalo svojim drugim pogotkom u 71. minuti. Knežević je probio stranu i povratnom loptom uposlio Menala koji smireno pogađa za konačnih 4:1.

momčad ut gr bod
1 Dinamo II 3 6:2 6
2 Southampton u23 2 2:1 4
3 West Ham u23 2 2:3 3
4 Porto B 3 3:7 1

U četvrtfinale prolaze pobjednici skupina i dvije najbolje drugoplasirane momčadi. Ako Southampton ne pobjedi West Hama, Dinamo ima siguran prolaz.