Dinamo, Inter, Osijek i Zadar u osmini finala nogometnog kupa

Rapsodija golova na početku nogometnog kupa...

Oštrc-Dinamo/gnkdinamo.hr

Dinamo je došao u goste Oštrcu iz Zlatara i digao sve na noge. Gosti su istrčali, očekivano, u nešto izmijenjenom sastavu i na poluvrijeme otišli s 1:1. Machado je doveo branitelje naslova u vodstvo s bijele točke da bi Trčak izjednačio pred kraj prvog poluvremena, što je izazvalo veliko veselje domaćina, kako na terenu tako i među gledateljima. No, na početku drugog dijela Modri ubacuju u brzinu više i rješavaju pitanje pobjednika za nešto više od 15 minuta igre. Na kraju je bilo 7:1 uz pogotke Morrisa, Hodžića, Olma, Matela i dva puta Çekiçija.

BŠK Zmaj iz Blata na Korčuli je ugostio Inter. Pun stadion je dočekao prvoligaša iz Zaprešića. Domaći igrači su jako i hrabro odigrali prvo poluvrijeme i na samom kraja golom Čubrila zasluženo stigli do vodstva. “Div iz predgrađa’ je u drugom dijelu koncentrirano i strpljivo nametnuo svoju igru i golovima Parlova, Radića i Begića okrenuo rezultat u svoju korist. Na kraju su domaćinu preko Ercegovića ublažili poraz za konačnih 2:3.

Osijek je u Dugoj Resi bez većih poteškoća pobijedio istoimenog domaćina s 3:1. Na poluvremenu su gosti vodili golom Peroševića da bi u drugom dijelu Šarić i još jednom Perošević povisili na 3:0. Grčić je pred kraj bio strijelac jedinog gola domaćina.

Drugoligaš Zadar išao je na noge Jadranu u Poreč. Utakmica je bila neizvjesna sve do zadnjih desetak minuta igre. Tada je Tokić doveo goste u vodstvo a do kraja isti igrač trese mrežu još jedanput i uz autogol Sumića Zadrani s 3:0 prolaze u osminu finala kup natjecanja.