Dinamo jedva izvukao bod u Zaprešiću

Dinamo zaustavljen u Zaprešiću...

Oštrc-Dinamo/gnkdinamo.hr

Utakmica Intera i Dinama u Zaprešiću završila je 2:2. Nije se Inter uplašio Dinama i od početka je krenuo u napad. To se odmah isplatilo Toplakovim igračima jer je Čabraja u šestoj minuti sjajnim pogotkom doveo domaće u vodstvo. Dobio je dugu loptu i s vrha kaznenog prostora je potegao i iznenadio Eduarda, kojem je lopta odsjela u bliži gornji kut.

Pokušao je Dinamo nakon toga brzo izjednačiti. Prilike su imali Fernandes, Hodžić i Antolić, ali je i Inter nastavio s napadima. Dapače, imali su domaćini nekoliko lijepih prilika, a nakon što Ottochian, Čabraja i Mlinar nisu bili precizni, u 38. minuti je pogodak postigao Nestorovski nakon loše reakcije Dinamove obrane.

Za Inter su u tim trenucima počeli navijati i Bad Blue Boysi. Izgledalo je kao da će domaćini na odmor s velikom prednošću, ali je u sudačkoj nadoknadi sudac Goran Gabrilo dosudio u najmanju ruku sumnjiv jedanaesterac za Modre. Lopta je u šesnaestercu navodno pogodila jednog igrača Intera u ruku, ali on je bio okrenut leđima. No, to je za Gabrila bilo dovoljno za kazneni udarac, a siguran je s bijele točke bio Fernandes.

Inter je s 2:1 krenuo u nastavak, ali je Dinamo ofenzivno krenuo po novi pogodak. Već u 49. minuti postigao ga je Hodžić, a do kraja utakmice su gosti imali još nekoliko prilika za pobjedu. Pokušavali su Soudani, Hodžić i Antolić, ali nisu bili precizni te je ostalo 2:2.

Dinamo je i dalje neporažen, s 24 boda je na prvom mjestu Prve HNL. Hajduk ima četiri, a Rijeka pet bodova manje. Obje momčadi imaju utakmicu manje od Dinama. Inter je s ovim bodom došao do petog mjesta s 15 bodova.