Dinamo na Kantridi obranio finale Kupa

Dinamo se remijem na Kantridi plasirao u finale Kupa...

{$alt}

U borbenom uzvratu polufinala Kupa na Kantridi nije bilo pogodaka i Dinamo je sačuvao prednost 2:1 iz prve utakmice. Rijeka je cijelu utakmicu bila bolja, no Mamićeva momčad se ipak obranila i plasirala u finale Kupa. U četvrtoj minuti je Sharbini ubacio iz kornera, a Močinić je proigrao Radoševića, ali on je pucao preko gola. Tomečak je u 16. minuti ubacio za Balaja, no niti on nije bio precizan. Dinamo je u tom razdoblju teško prilazio vratima domaćina.

Gosti su u 38. minuti imali prvu priliku. Machado je iz slobodnog udarca pronašao Fernandesa, koji je dobro pucao glavom, no Vargić je uspio odbiti u gredu. U idućoj akciji je pucao Tomečak, no nije bilo problema za Ježinu. Domaćin je u 54. minuti imao novu priliku, ali Ježina je zaustavio dobar pokušaj Sharbinija s dvadesetak metara. U 61. minuti je Soudani krenuo sam prema Vargiću, no domaća obrana je ipak otklonila opasnost.

Machado je pet minuta kasnije iz kornera ubacio za Soudanija, ali Alžirac je u novoj dobroj situaciji reagirao jako loše. U 72. minuti je Ivančić okušao udarac iz daljine, no Ježina je lijepo obranio. Deset minuta kasnije je vratar Dinama odbio udarac Tomasova, a Ivančić je poslao loptu u mrežu. No, pomoćnik je označio zaleđe. Glavni sudac Zebec je poništio pogodak i isključio s Rijekine klupe Jugovića i Vešovića zbog psovanja pomoćnog suca. Nedugo potom je Pjaca pucao pored gola.

U sudačkoj nadoknadi je cijela južna tribina skandirala Zdravku Mamiću: “Croatia, Croatia”. Time su htjeli usporediti današnje suđenje s devedesetim godinama prošlog stoljeća. Rijeka je u posljednjoj minuti ostala s igračem manje jer je i Leovac opsovao pomoćnika.