Dinamo nastavlja s pobjedama: Pjaca sjajnim golom srušio Split

Marko Pjaca/Foto: www. gnkdinamo.hr

Dinamo je u 24. kolu Prve HNL na Maksimiru s 1:0 pobijedio Split i tako ponovo pobjegao Rijeci na pet bodova prednosti.

Gosti su se pokazali u svom čvrstom i borbenom izdanju, pa su Modri unatoč dominaciji imali dosta problema da dođu do pogotka. Presudio je trenutak genijalnosti Marka Pjace iz 63. minute, kada se oslobodio čuvara i  sjajno naciljao suprotni gornji kut. Inače odlični gostujući vratar Zagorac nije imao nikakve šanse, bio je to pravi eurogol!

Posljednjih deset minuta susreta obilježile su dvije situacije u kojima su i jedni i drugi uzalud tražili kazneni udarac – Dinamo nakon pada Hodžića, a Split jer je Bagarić srušen u mogućem kontaktu s Eduardom.

Dinamo je ovom pobjedom otišao na 54 boda i +5 od Rijeke. Split je ostao četvrti s 36 bodova.