Dinamo pao u Splitu: Modri doživjeli novi poraz i ostali na trećem mjestu

Dinamo je poražen od Splita...

GNK Dinamo/Foto: facebook.com/dinamo

Dugo Dinamo nije izgubio utakmicu u domaćem prvenstvu, a sada je spojio dva poraza zaredom. Nakon 1:2 na Rujevici, modri su danas izgubili i u gostima kod Splita. Na Parku mladeži bilo je 1:0 za domaćine.

Zoran Mamić je nakon pada na treće mjesto Prve HNL izjavio kako će se Dinamo brzo vratiti tamo gdje kvalitetom i pripada, na sam vrh tablice. No, na povratak na čelu domaćeg prvenstva modri će ipak nešto sačekati jer su nakon utakmice u petak ostali na trećem mjestu, i dalje s bodovnim zaostatkom za Rijekom i Hajdukom, koji tek trebaju odigrati svoju utakmicu. Dapače, Split je sada smanjio zaostatak za Dinamom na samo dva boda.

Momčad Gorana Sablića odigrala je dobru utakmicu. Postavio se Split čvrsto, praktički sa samo jednim igračem u napadu te ojačanim veznim redom, a to je stvaralo probleme za Dinamo. Doduše, modri su na otvaranju utakmice imali više prilika, ali je i Split prijetio, a u 37. minuti i poveo. Vidović je poslao jednu dubinsku loptu, do nje je došao Franjić, koji lijepo vara istrčalog Ježinu, no ostaje dojam da je prigodu mogao i bolje realizirati.

Samo pet minuta kasnije Dinamo je doživio novi udarac jer je iz igre zbog ozljede morao izaći Soudani. Drugo poluvrijeme obilježila je inicijativa Dinama, ali i jalovi napadi gostujuće momčadi koji nisu urodili golom za barem bod. Tako je Dinamo nakon 15 kola ostao na 27 bodova i trećem mjestu. Hajduk je prvi s 29 bodova, a Rijeka ima bod manje. Jadranski derbi igra se u nedjelju, a Split je s ovom pobjedom došao na 25 bodova.