Dinamo pobijedio Dynamo

Moro je u obje pripremne utakmice bio strijelac.

Nakon jučerašnje pobjede protiv vodeće momčadi albanskog prvenstva, Partizanija rezultatom 2:1, hrvatski prvak je jutros odigrao i drugu prijateljsku utakmicu na pripremama u Beleku. Modri su slavili protiv imenjaka iz Dresdena rezultatom 1:0.

Dinamo Zagreb – Dynamo Dresden 1:0 (0:0)

strijelac: Nikola Moro u 56. minuti

Dinamo Zagreb: Horkaš, Stojanović, Šitum, Dilaver, Theophile-Catherine, Lešković, Ćuže, Majer, Gojak (od 46. Moro), Oršić, Baturina. (od 60. minute Josipović, Matel, Rrahmani, Franjić, Leovac, Gjira, Kadzior, Olmo, Moro, Menalo, Petković)

Dynamo Dresden: Schubert, Müller, Ehlers, Dumić, Hamalainen, Benatelli, Kulke, Berko, Duljević, Atik,- Röser (još su igrali: Wiegers, Kusej).

Susret je odigran uz olujno nevremene i kišu. Trener Nenad Bjelica pokušao je s nekim novinama poput Šituma na boku i Leškovića u sredini. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a Bjelica je za vrijeme pauze napravio jednu zamjenu ubacivši Nikolu Moru umjesto Amera Gojaka. Upravo je Moro zabio jedini gol na utakmici. Mladi Roko Baturina je ubacio s desne strane pred gol Njemaca, a Moro izmaknuo kontroli obrambenim igračima i pogodio za pobjedu modrih.