Dinamo pobjedom zatvorio sezonu. Sjajan gol Roga

11. uzastopni naslov za Dinamo.

Gostujućom pobjedom Dinama u zagrebačkom derbiju nad Lokomotivom (4:0) završeno je posljednje, 36 kolo 1. HNL-a. Dinamo je tako sezonu, u kojoj je osvojio 11. uzastopnu titulu prvaka Hrvatske, zatvorio 26. pobjedom u ligi, .

Dinamo je 11. uzastopnu titulu osigurao dva kola prije kraja prvenstva, a to im je ukupno 18. naslov prvaka Hrvatske. Modri su također osvojili i Kup Hrvatske, što im je 10. naslov kupa. Ovo je sezona u kojoj je Dinamo 10. put osvojio dvostruku krunu.

Mrežu Lokomotive prvo je sjajno  pogodio Rog u 23. minuti, a na 2:0 lijepim pogotkom povisio je Armin Hodžić koji je tako upisao 13. gol u ovoj sezoni 1. HNL-a i na kraju, zajedno sa Romanom Bezjakom iz Rijeke, dijeli treće mjesto na listi najboljih strijelaca lige. Za 3:0 zabio je Gojak, a konačnih 4:0 postavio je Fernandes u 57. minuti utakmice.