Dinamo poražen od bečke Austrije u posljednjoj pripremnoj utakmici u Beleku

Austria je Dinamu nanijela prvi poraz na pripremama.

Nogometaši Dinama odigrali su posljednju prijateljsku utakmicu na pripremama u Beleku. Modri su poraženi od bečke Austrije rezultatom 2:0

GNK Dinamo Zagreb – FK Austria Wien 0:1 (0:0)

Strijelci: 0:1 Sarkaria (81′), 0:2 Yateke (90′)

Dinamo: Zagorac, Dilaver, Rrahmani, Leovac (od 64. Musa), Moharrami (od 79. Franjić), Lešković (od 64. Gjira), Hajrović (od 64. Šitum), Gojak, Olmo (od 79. Menalo), Oršić, Petković (od 79. Baturina).

Austria: Pentz, Klein, Madl, Borkovic, Martschinko, Sax, Demaku, Matic, Prokop, Edomwonyi, Ewandro. (2. pol Pentz, Salamon, Schoissengeyr, Igor, Cuevas, Sarkaria, Hahn, Matic, Fitz, Yateke, Turgeman.)

Prvo poluvrijeme proteklo je u igri između dva šesnaesterca, a jedinu pravu prigodu za pogodak imao je Španjolac Dani Olmo kada je pred kraj poluvremena uzdrmao gredu. U posljednjih 20ak minuta, trener modrih Nenad Bjelica načinio je šest zamjena, ubacio je mlade nade iz B momčadi, a to su Austrijanci iskoristili i poveli u 81. minuti golom Manprita Sarkarie. U pretposljednjoj minuti susreta pokušao je Rrahmani glavom nakon ubačaja Gojaka iz kornera, ali lopta je za malo otišla pored gola. U posljednjoj minuti Sterling Yateke je zabio i drugi gol Austrije za konačnih 2:0.