Dinamo pred praznim Maksimirom svladao Osijek

11. kolo Prve HNL otvorili su Dinamo i Osijek u Maksimiru gdje domaćini nisu imali preteški posao na teškom terenu i pred praznim tribinama...

Angelo Henriquez/Foto: Gettyimages

Dinamo i Osijek su odigrali prvu utakmicu 11. kola Prve HNL na Maksimiru. Konačni rezultat bio je 4:1, a pogotke su zabili Henriquez, Musa i Hodžić (2) dok je za goste smanjio Grgić.

Prije početka utakmice Zoran Mamić nije mogao računati na Schindenfelda, Sigalija i Taravela zbog ozljeda, a Benkovića je poštedio zbog utakmice Lige prvaka protiv Bayerna u utorak.

Kiše je u Zagrebu padala gotovo cijeli dan, teren je prije utakmice bio u lošem stanju, a stotinjak ljudi na tribinama vidjelo je klasičnu “HNL-ovsku” utakmicu između prvaka i kandidata za ispadanje. Dinamo je prvi gol zabio iz prve prave u  prilike u 12. minuti kada se iz drugog plana, nakon ubačaja, pojavio Hodžić i glavom prebacio Mikulića.

Drugi gol djelo je Čileanca Henriqueza, koji je zabio nakon asistencije Soudanija. Osijek je jedinu pravu priliku imao u 37. minuti kada je Šorša pucao iz slobodnog udarca, ali je Eduardo uspio izbiti. Dinamo je s 3:0 poveo u 40. minuti nakon greške obrane Osijeka, kada se u kaznenom prostoru ponovo Hodžić dobro snalazi i zabija svoj drugi gol. Drugo poluvrijeme Dinamo je napravio odmah dvije izmjene te su umjesto Pivarića i Soudanija ušli Morris i Šovšić.

Igra je nekako zamrla, Osijek je bio jalov, a Dinamo je sigurno čuvao vodstvo. Tek pred kraj utakmica, Dinamo se opet budi i preko Muse koji, nakon ubacivanja Ćorića, glavom pogađa u mrežu za 3:0. Musi je to prvi pogodak u dresu Dinama. Do kraja Osijek je uspio smanjiti u 83. minuti kada je lopta nakon ubačaja pala pred Grgića koji iz blizine lako pogađa za konačnih 4:1.

Dinamo je ovom pobjedom ostao na prvom mjestu ljestvice, s pet bodova više od Rijeke, ali i utakmicom više. Osijek se nalazi na pretposljednjem 9. mjestu i 9 bodova, što je pet više od posljednjeg Zagreba.